סניף טבריה - 054-3100009
סניף אשקלון - 072-3940815

5 שיטות להעלות את ערך הבית בעזרת אבן טבעית

בין אם אתם מוכרים את הבית או מעוניינים להעלות את ערכו, חשוב שתדעו שיש דרכים פשוטות וקלות יחסית לעשות זאת, באופן מסוגנן ואלגנטי וגם מבלי להוציא הון תועפות.

אחת השיטות הפשוטות והאסתטיות להעלות את ערכו של נכס הוא לשדרג אותו באמצעות שילובם של אלמנטים שונים מאבן טבעית.

איך עושים זאת בפועל? – על כך במאמר שלפניכם.

יתרונותיה של האבן הטבעית

מי ששהה פעם בבית אבן בקיץ והרגיש את קרירותו הנפלאה, או התחמם בחורף לצדו של אח בוער שבסמוך אליו ניצב קיר לבנים – מבין שאבן טבעית מספקת את המסה התרמית הטובה ביותר ומעולה לבידוד.

מובן ששימור חום וקור הוא רק אחד היתרונות של אבן טבעית: מדובר בחומר גלם חזק, עמיד, איכותי ביותר ומרשים מבחינה עיצובית, שטומן בחובו יופי שאין לו מתחרים, ואשר נגיש וזול כיום בהרבה יותר מאשר לפני עשור שנים.

בנוסף לעלות הנוחה וליתרונות הברורים שלה, גם התקנתה של האבן הטבעית בביתכם לא חייבת להיות מסובכת: ישנן דרכים רבות לשלב מוטיבים מחומר גלם אצילי זה, ורובן אינן דורשות כלל שיפוץ מלא.

שילוב אבן טבעית במטבח

המטבח הוא לבו הפועם של הבית, המאחד סביבו את כל בני המשפחה, אורחיהם ויקיריהם, בחיי היומיום כמו גם באירועים חגיגיים, אשר גם מהווה חלל מרכזי מבחינת ערכו של הנכס, ולכן כדאי מאוד להשקיע בו.

שילוב אלמנטים מאבן טבעית בחלל המטבח יכול לרענן את נראותו, לשדרג את עיצובו ולהפיח חיים חדשים במרחב.

משטחי עבודה חדשים, אריחים מסוגננים לריצוף או חיפוי לקירות מאבן טבעית, מהווים דרכים שונות בהן ניתן להוסיף למטבח טאץ' יוקרתי וטבעי כאחד, שיעלה מידית את ערכו של ביתכם.

אפילו הוספה צנועה יחסית של אבן טבעית באזור הכיריים או באי שבמרכז המטבח – יכולים לחולל פלאים מבחינה עיצובית, וליצור אפקט מרשים ביותר.

שילוב אבן טבעית בחדרי רחצה

חדר הרחצה כבר מזמן אינו מקום להתקלח בו בלבד, והוא מהווה כיום, בבתים חדשים, מעין ספא פרטי ומרחב להתרגעות, התפנקות ומילוי מצברים אישי.

גם אם ביתכם אינו חדש, תוכלו לשדרג את חדרי הרחצה על ידי שילובים של אבן טבעית, כשהאפשרויות לעשות זאת הן כמעט אינסופיות.

אריחי ריצוף או חיפויי קיר מאבן טבעית, יוסיפו לנכס שלכם ערך מידי ורב, ויקנו מראה עדכני ואקסקלוסיבי לחדרי הרחצה, האמבטיה והשירותים בביתכם.

בנוסף לכך, אם ברצונכם להפגין טעם מקורי, תוכלו לשלב פריטים ייחודיים כמו כיור אבן, מושב מרוצף באבן טבעית במקלחת ואפילו אמבטיית אבן מפוארת, שמזכירה את בתי המרחץ הרומיים הקיסריים.

חיפויי אבן טבעית לקירות הבית הפנימיים

אין אלמנט שיסחט קריאות התפעלות מאורחים וקונים פוטנציאליים גם יחד כמו חיפויי אבן טבעית על קירות הבית הפנימיים.

מדובר באלמנט מרשים ויוקרתי, שאינו שמור רק למטבח או חדר הרחצה: כל חדר בו תשלבו חיפוי מאבן טבעית יקרין אווירת שפע ואקסקלוסיביות.

קיר לבנים לצדי הקמין, אבנים טבעיות המעצבות את חדר השינה הזוגי באווירה רומנטית וחיפויי אבן טבעית בקירות הסלון וסמוך לכניסה לבית, הן כולן אפשרויות קלות יחסית לביצוע, שאינן מצריכות שיפוץ של ממש.

זאת ועוד: חיפויי אבן על קירות הבית הפנימיים יכולים לסייע להסוואת סדקים ולסתימת מרווחים ואזורים בהם הבידוד של הבית לקוי.

כך ניתן להשיג שתי מטרות בבת אחת: גם כיסוי נאה ומסוגנן לפגמים קטנים ובלתי אסתטיים בקירות הבית, וגם שיפור משמעותי של הבידוד התרמי, מה שיסייע להעלות את ערכו של הנכס מחד, ואת איכות החיים בדירה מאידך.

ריצוף מאבן טבעית

ריצוף חדש ומרשים מאריחי אבן טבעית מרהיבים, הוא דרך בדוקה ונהדרת להעלות את ערך הבית ובאותה ההזדמנות  להוסיף לו המון יופי, אסתטיקה וטאץ' עיצובי מרשים.

אין אף ריצוף אחר שמשתווה ליוקרה המהממת, שהיא בה בעת גם טבעית וחמימה במראה ובסגנון, כמו רצפה המרוצפת באריחי אבן טבעית.

מבחר הגוונים, המרקמים והאפשרויות כאן הוא אדיר.

בין היתר, ניתן לבחור אריחי אבן במידות גדולות, שמרחיבים את תחושת החלל, ריצוף מאבנים טבעיות בגוונים כהים ודרמטיים, בהירים ומלאי אור או בנגיעות של גווני אדמה חמימים, ואריחים במרקמים ייחודיים המשמרים את הטקסטורה הטבעית של האבן.

אחרי הכל, הרצפה היא האלמנט המשפיע והדומיננטי ביותר בכל בית, שמעניק רקע לכל שאר הפריטים והרהיטים, ומהווה את אחד המוטיבים הראשונים עליהם נחה העין מיד כשנכנסים אל הדירה.

חיפוי אבן חיצונית

כל בית יכול להיראות הרבה יותר מפואר, מרשים ואלגנטי עם חיפוי אבן מתאים המיושם על קירותיו החיצוניים.

חיפוי האבן הטבעית יכול להשתלב בכל מעטפת הבית או רק בחזית הסמוכה לכניסה, בהתאם לטעמכם האישי ולמסגרת התקציב הועמדת לרשותכם.

חשוב לדעת כי כשמדובר בנכסים העומדים למכירה – אין כמעט אלמנט שמושך יותר את הקונים מאשר חיפוי אבן מרשים בחזית הבית, שגם משדרג פלאים את ערכו, במידה שחורגת בהרבה מעבר להוצאה.

יש לציין ששילוב האבן הטבעית במרחב החיצוני של הבית לא מוכרח דווקא להיות מוגבל לחיפוי הקירות בלבד: ניתן בהחלט לשבץ אלמנטים כמו שבילים, מדרגות, אדני חלונות ורחבת כניסה מאבן טבעית, ולקבל אפקט מרשים במיוחד.

 

לסיכום, כאשר משלבים אבן טבעית בנכס קיים, מדובר בדרך פשוטה ובלתי יקרה לגרום לערכו לעלות משמעותית ובמהירות.

בין אם מדובר באלמנטים מאבן טבעית בתוך הבית, במטבח בחדרי הרחצה והשירותים ובקירות הפנימיים, למשל, או במעטפת החיצונית, בחזית, בשביל הכניסה ואפילו באדני החלונות – השמיים הם הגבול.

בקלות ובהשקעה סבירה לגמרי, תוכלו לתת לאבן הטבעית לעשות את שלה, ולשדרג פלאים הן את ערכו של הבית והן את איכות חייכם בו.

רוצים הצעה
אטרקטיבית?
שתפו
אותנו

מידע מקצועי בנושא