סניף טבריה - 054-3100009
סניף אשקלון - 072-3940815

איך לבחור את סוג האבן לחיפוי קירות הפנים

אבן כורכר

מחיר

מעניקה יופי של יחס עלות אל מול תועלת. חיפוי הכורכר אינו נחשב לחיפוי היקר ביותר ולכן ניתן להשתמש בחיפוי זה במספר קירות פנימיים, מבלי להיכנס להוצאות כבדות מדי.

תחזוקה וניקוי

כמעט ואין צורך לבצע תחזוקה וניקוי ומרבית האדריכלים טוענים שהגוון האמיתי שלה מתגלה רק לאחר שנים. היא אבן שמתיישנת בצורה נהדרת ומעניקה אופי לכל חלל.

עמידות לאורך שנים

אבן הכורכר נחשבת לאבן שעומדת במבחן הזמן ולכן בניגוד לאבנים אשר רגישות לתנאי האקלים הישראלי, אבן זו היא בהחלט אופציה שיש לקחת בחשבון.

צבעים

בדרך כלל מגיעה במגוון הצבעים הבהירים ואהובה במיוחד בגוון המדברי הקלאסי. היא אבן מקומית שמעניקה תחושה חמימה בכל חלל שבו תחפצו להשתמש בה.

אבן בזלת

מחיר

לא החיפוי היקר ביותר אך גם לא הזול ביותר. אבן איכותית בעלת מחיר שמביא בחשבון את עלויות החיתוך הגבוהות והדרך הארוכה שהיא עושה עד לפתח ביתכם.

תחזוקה וניקוי

תחזוקה מינימלית. נהוג לומר שבחירה באבני הבזלת היא בחירה בטוחה בעניין זה כי כמעט אין צורך בניקיון ומטלית לחה בהחלט תעשה את העבודה.

עמידות לאורך שנים

אבן קשה בעלת צפיפות מרשימה שעשויה באופן שמאפשר לכם להשתמש בה לאורך שנים. אידיאלית לבתים חדשים ומספקת כושר עמידות נהדר עבור משקל סגולי ייחודי.

צבעים

מגיעה בגוונים אפורים/ שחורים ונהדרת לשבירת הקונטרסט של חללים בעיצוב מונוכרומטי בהיר. מלבד הגוון הטבעי, האבן מספקת תחושה של קיר עוצמתי בזכות גימורים חדים.

אבן טרוונטין

מחיר

זו בהחלט לא הבחירה הזולה מבין האפשרויות העומדות לרשותכם, אך היא ללא ספק אחת המרשימות מבניהן. עם זאת, ניתן לבחור חלל אחד שבו חיפוי זה יהיה דומיננטי וכך לחסוך בהוצאות בלי לוותר על האספקטים העיצוביים.

תחזוקה וניקוי

תחזוקה קלה מאוד משום שהאבן הזו מתאימה לאזורים רטובים ולכן כמעט ואין כתמים שתדרשו להסיר. מה שאומר פחות פעמים לקרוא לבעל מקצוע ופחות זמן על ניקיון.

עמידות לאורך שנים

עמידה במיוחד ומתאימה לחללים שבהם רוצים לבצע שינויים מינוריים לאחר השיפוץ. שומרת על הוויטליות הבסיסית שלה ועל המראה הייחודי שלה לאורך זמן.

צבעים

בדרך כלל ניתן להשיג אותה בספקטרום של צבעי הבז' ויש לה מרקם עשיר במיוחד. החיתוכים הפנימיים רק מוסיפים לאלמנט הקלאסי שלה, ולמראה ולתחושת הרטרו שהגוונים שלה מספקים.

אבן צפחה

מחיר

יקרה יותר מאבן הכורכר משום שהיא נחצבת בעומק רב יותר ולכן גם בעלת סגנון וויזואלי סלעי יותר.

תחזוקה וניקוי

ליטוש תקופתי כדי להחזיר את הנוכחות של האבן אך לא הרבה יותר מזה. הצפחה היא אבן שכמעט ולא זקוקה לניקוי ומבחינה זו היא כמעט ואידיאלית.

עמידות לאורך שנים

הצפחה מחזיקה מעמד שנים רבות והיא נחשבת אבן איכותית שמתאימה למגוון אזורים בתוך הבית.

צבעים

ניתן להשיג אותה במגוון צבעים אך כדאי לנסות וללכת דווקא על הגוונים הכהים יותר שבהן היא מצטיינת. עומק האדמה שממנה היא באה והרכב המינרלים, הם הגורמים שמשפיעים על הצבע של הצפחה.

לסיכום

ניתן לראות כי אין תחליף לאבן הטבעית בכל הנוגע למראה, לאיכות ולקלות התחזוקה. הסגנון המיוחד והאווירה הפסטורלית שחיפויים אלו מעניקים לכם מאפשרים בחירה קלה מבין מגוון של אלטרנטיבות והופכת את מלאכת העיצוב לקלה הרבה יותר. שימוש נכון וממוקד במספר אזורים מאפשרת, לכם לחסוך בהוצאות הרכישה ומבטיחה לכם מראה ייחודי שיחזיק מעמד לאורך שנים.

רוצים הצעה
אטרקטיבית?
שתפו
אותנו
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מידע מקצועי בנושא